Dobrawa
Imię:Dobrawa
Płeć:Ogier
Wiek:5lat
Rasa:Koń czystej krwi arabskiej
Matka:NN
Ojciec:NN
Osiągnięcia:2 miejsce w Mistrzostach Europy
1 miejsce w Mistrzostwach Polski
4miejsce w Mistrzostwach Świata
Opis:Łagodny konik,miły dla dzieci:)Dobrawa specjalizuje się WKKW.
Właściciel:Zuzia
Pamerro
Imię:Pamerro
Płeć:Ogier
Wiek:10lat
Rasa:Koń hanowerski
Matka:Fortuna
Ojciec:NN
Osiągnięcia:1 miejsce w Mistrzostwach Polski
Opis:Piekny koń.Dobra taktyka skoku:)
Właściciel:
Kiss
Wiek-4 lata
Lubi-skakac i wygrywac
Nie lubi-przegrywać
Boi się-kotów
O niej- Jest urodoznym skoczkiem :)
Urodozna-Francja
Jazda godzinna: 5 komci
Półgodzinan: 2 komcie
Stanówka: 8 komci
Wypożyczenie na zawody:10 komci
Opis:
Koń sportowy, po prostu. Do niczego innego go nie zmusisz..:)Kupiliśmy go od inej stajni:)
Właściciel:Kubus1121
Micro Ice
Wiek- 5 lat
Lubi-wystawy
Nie lubi-skakać
Boi sie-niczego
Jazda półgodzinna: 6 komci
Godzinna: 7 komci
Stanówka: 9 komci
Wypożyczenie na zawody: 10 komci
Urodozny-Polska
O nim-Jest WAŁACHEM! Słodki i piekny konik :)
Opis:
Ten koń kocha ryzyko. Kiedy miał zostać przetransportowany do mojej stadniny otworzył dzrzwi przyczepy i wyskoczył. Trzeba go było później łapać....:)
Właściciel:Na sprzedaż
Flor
=Informacje
podstawowe=
- Imię: Flor
- Płeć: Ogier
- Wzrost: 138 cm
- Rasa: Hucuł
- Maść: Gniado srokata
- Urodzona: 20 kwietnia 2006r.
- Matka: Florencja ‘WHK Anarkia
- Ojciec: Assassin ‘WHK Anarkia
- Hodowca: WHK Ankarkia
- Właściciel: Zuzia
=Predyspozycje=
- WKKW easy
- Ujeżdżenie L
- Skoki LL
- Cross easy
- Hodowla
=Opisy=
Ogólny: Konik jestbardzo
posłuszny, chętny do współpracy i bardzo dobrze nastawiony w stosunku doludzi.
Nie boi się i ufnie podchodzi do opiekunów. Jak to ogier, w dodatkuhucułek,
czasami wpada na oryginalne pomysły, jednak zwykle są niegroźne ibywają obiektem
stajennych żartów na długie lata ;] Ma wspaniałą osobowość,którą zachwyca nie
tylko wielbicieli kuców, ale i wszystkich innych. Grzeczniestoi przy czyszczeniu
i pozwala na wszelkie prace, jednak niepokoi się podczaskąpieli. Pławienie w
jeziorku nie sprawiają mu problemu, ale na myjce trzeba gociągle uspakajać.
Historia: Florek urodził
się pewnego ciepłego,kwietniowego poranka. Jego mama, gniada Florencja doskonale
się nim zajęła imłody szybko wstał na nogi. Swoją maść odziedziczył po ojcu,
Assassinie,zresztą tak jak umiejętności, gdyż Florek jest wszechstronnie
utalentowany. Wwieku 3 lat z kawałkiem został zajeżdżony i rozpoczął trening.
Wiódł spokojneżycie, spędzając całe dnie na pastwisku. Jego właścicielka,
Esmeralda, organizowałajednak sprzedaż koni z okazji 3 rocznicy powstania
hodowli. Flor, tak jak kilkainnych koni, trafił do tej grupy i czekał na nowego
właściciela. Akurat trafiłasię Ruska, która zainteresowała się ogierkiem i
złożyła formularz. Okazało się,że konik trafił właśnie do niej więc zabrała
Megan i pojechały po hucułka. Czaspokaże czy ich współpraca przyniesie
oczekiwane efekty. :)
Pod siodłem: Niedługo ..
Wobec innychkoni:
Niedługo ..
Hailm Khamala
=Informacje
podstawowe=
- Imię: Halim Khamala
- Płeć: Klacz
- Wzrost: 148 cm
- Rasa: Koń Arabski
- Maść: Gniada
- Urodzona: 1 stycznia 2007r
- Matka: *Selket Halima
- Ojciec: *Halim Adrenaline
- Hodowca: Jakarta Arabians
- Właściciel: Na sprzedaż
=Predyspozycje=
- Dresaż kl. P-N
- Wystawy
- Hodowla
=Opisy=
Ogólny: Khamala to na ogół spokojna klacz,
która wspaniale radzi sobie na czworoboku. Jest opanowana, a także towarzyska.
Zawsze ufna podchodzi do ludzi i cieszy się z zabaw. Jednak czasami jej arabska
natura daje o sobie znać i Halina robi się buntownicza. W stadzie lubi
przewodzić i nie daje sobie wejść na głowę reszcie koni. Kiedy ktoś wchodzi do
stajni, ona zawsze ciekawsko wystawia głowę z bosku i prosi o coś dobrego do
jedzenia. Jest z niej straszny łakomczuch, ale musi dbać o formę. Sama nie lubi
się przemęczać, ale chętnie chodzi w tereny. Nie jest płochliwa, ani odważna. To
raczej coś pomiędzy. Nie lubi czyszczenia kopyt co jest małym problemem podczas
codziennej pielęgnacji. Khamala nie przepada też za podróżami w przyczepie,
niestety jednak musi robić to dość często.
Historia: Rodzice tej utalentowanej
klaczy to gniady ogier – Halim Adrenaline, który zdobył już wiele nagród, a
matka przepiękna – Selket Halima, to sprawdzona matka wielu wspaniałych źrebiąt.
Odnosi sukcesy w ujeżdżeniu, po niej właśnie Khamala odziedziczyła swoje
zdolności dresażowe. Została zakupiona podczas sprzedaży potomków w Jakarta
Arabians.
Pod siodłem: Ta klacz nigdy nie ma nic przeciwko
zakładaniu siodła i reszty sprzętu. Trudności występują dopiero przy
wyprowadzaniu jej z boksu i kilku pierwszych minutach jazdy. Jest wtedy uparta i
leniwa, ciężko do niej dotrzeć. Kiedy jednak Halina zorientuje się, że jednak
trzeba popracować wtedy nabiera energii i chęci współpracy. Jest to koń, który
bez problemu może zmieniać jeźdźca i do każdego z nich podejdzie z taką samą
miłością i zaufaniem. Lubi ludzi, ale nie przywiązuje się do niech tak bardzo
jak niektóre konie. Trenuje ujeżdżenie na niskim poziomie, ale wychodzi jej to
całkiem nieźle. Khamala wspaniale łapie kontakt z jeźdźcem, którego lubi. Stara
się współpracować, a na czworoboku jest wspaniałą partnerką i przyjaciółką,która
potrafi poratować niedoświadczonego koniarza w pomyłce programu, który już
wykonywała. Tak Halina ma doskonałą pamięć. Czasami jest to plus, a czasami duży
minus. Rzadko się płoszy, jedynie naprawdę straszne rzeczy są w stanie
wyprowadzić ją z równowagi. W tereny chodzi bardzo chętnie i potrafi wtedy
włączyć tzw. 5 bieg. Lubi ścigać się z innymi końmi po leśnych ścieżkach, gdzie
często okazuje się najszybsza.
Wobec innych koni: Jest trochę dominująca,lubi rządzić.
Stara się o przywództwo i zawsze jest pierwsza w sporach i bójkach w stadzie.
Jej życiowym hobby jest wkurzanie Victorii razem z Bahirą.Ona i ta kara arabka
zaprzyjaźniły się i razem stanowią duet budzący postrach wśród innych klaczy.
Chociaż mają różne charaktery zaprzyjaźniły się i kiedy jedna idzie na trening,
druga rży za nią z tęsknotą. Halina nie lubi chodzić sama po padoku, w pobliżu
zawsze musi być inny koń, a najlepiej całe stado. Jeśli chodzi o inne zwierzęta
to bywa różnie. Przepada za moją suczką Larą, ale za tonie cierpi Fari. Lubi
czasami przegonić ją przez pastwisko czy pociągnąć za
ogon.
El Casitello
=Informacje podstawowe=
- Imię: El Castillo
- Płeć: Ogier
- Wzrost:152 cm
- Rasa: Koń Luzytański
- Maść: Gniada
- Urodzony: 5 czerwca 2001r.
- Matka:
- Ojciec:
- Hodowca:
- Poprzedni właściciel: Delicja z Delicious Stable
- Właściciel: Zuzia
=Predyspozycje=
- Wystawy
- Hodowla
=Opisy=
Ogólny: Zamek uwielbia się
popisywać, bycie w centrum uwagi to dla niego normalność i ciągle do tego dąży.
Przy okazji lubi też wdawać się w bójki więc atrakcji dzięki niemu trochę mamy
;] Podczas czyszczenia czyha na życie opiekuna i wystarczy jeden niewłaściwy
ruch by poleciał z zębiskami. Zazwyczaj wszelkie czynności przeprowadzamy z nim
na zewnątrz, jest wtedy trochę spokojniejszy niż we własnej jaskini, która
niektórzy zwą boksem. Kiedy wyprowadza się go na pastwisko, wróć! Kiedy Castillo
wyprowadza nas na pastwisko mamy okazję zażyć trochę ruchu. Silny jest trzeba
przyznać. Problem w tym, że on o tym wie... I bezczelnie to wykorzystuje! Jednak
kiedy tak galopuje z rozwianą grzywą po łące czy w lesie to oka nie można
oderwać ;]
Historia: Urodził się w
Hiszpanii, w na prawdę dobrych warunkach. Spędził tam jeszcze 3 lata, dorastając
na wielkich pastwiskach. Był jednym z najlepszych okazów w owej stajni i dumą
właścicieli. Od dawna napływały oferty zakupu Castilla, ale długo nie chciano
się na to zgodzić, licząc, że będzie godnie reprezentował ojczystą stajnię. W
końcu właściciel widząc sporo zer na czeku za gniadego zdecydował się na
sprzedaż. Jak się okazało, nowy opiekun mieszkał w Łodzi w Polsce więc tam też
przewieziona luzytana. Niestety poprzedni zarazem pierwszy właściciel cierpiał
na pewna chorobę psychiczną i postanowił zemścić się za, sam nie wiedział co,
okradł polaka. Tamten mając teraz tylko El Castillo załamał się i z rozpaczy
sprzedał go by zdobyć jakoś pieniądze. Delka będąc w tamtych rejonach kupiła go,
gdyż zrobił na niej piorunujące wrażenie. Przywiozła go do swojej stajni i tak
sobie tam mieszkał dopóki Russ nie zauważyła go na sprzedaży u Delicji i na jej
twarzy pojawił się wieeelki uśmiech. Kupiła ogiera tak niemal tak szybko, jak on
ciąga ja co rano na padok.
Pod siodłem: Nie
dotyczy..
Wobec innych koni: Jak już
wspominałam popisywanie się i bójki to sens jego istnienia. Codziennie z okolic
pastwisk dochodzą do nas niepokojące odgłosy, ale przyzwyczajenie robi swoje i
dopóki nad stajnia nie unosi się ogień, znaczy, że jest w porządku. Nie cierpi
zostawać sam, zaczyna się wtedy denerwować i odbija mu. Strzeżcie się wtedy
wszyscy wokół! Złotym środkiem na takie zachowanie była cukier ;]
|
Imię: Selekcja Rasa: koń huculski Maść: skarogniada Predyspozycje: skoki, cross Matka: Sekwana [WHK Anarkia] Ojciec: *Frollo [WHK Anarkia] Ilość zdjęć: 9 Galeria: <klik> Właściciel:Zuzia Pasha |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz